Strona Stanu Dziewic Konsekrowanych 

Dla konsekrowanych


Konsekracje

* * *


Wydarzenia

* * *


2020

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

* * *


Strona pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski
ds. Indywidualnych Form Życia KonsekrowanegoW roku 2019 wydarzyło się:


JG
JG


28 listopada - 1 grudnia 2019, Częstochowa
Coroczne rekolekcje stanu dziewic, połączone z XIV Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę. Na Pielgrzymkę przybyło około 250 osób, w tym około 120 dziewic i 140 wdów, 1 wdowiec i 1 pustelnik.

Rekolekcje "Pełnia chrześcijaństwa" rozpoczęły się w Kaplicy Cudownego Obrazu MB Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych poprowadził ks. Krzysztof Kralka SAC w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wzięło w nich udział 55 pań z 28 diecezji.
Rekolekcje dla kandydatek do stanu dziewic poprowadził w Domu Sióstr Antoninek ks. bp Arkadiusz Okroj. Wzięło w nich udział 30 pań z 16 diecezji.
Na Pielgrzymkę dojechało około 25 pań.

Pielgrzymka rozpoczęła się od wspólnego różańca i konferencji „Eucharystia daje życie” wygłoszonej przez o. bpa Jacka Kicińskiego CMF, Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.
Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF, a homilię wygłosił ks. bp Arkadiusz Okroj.
Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie z Centrum Promocji IFŻK, podczas którego wspominaliśmy skromne początki pracy Centrum i podsumowaliśmy 11 lat pracy.
Po obiedzie spotkaliśmy się w grupach stanowych. Była to okazja do podzielenia się doświadczeniem swojego powołania. Rozmawialiśmy też o propozycjach rekolekcji i pielgrzymek w 2020 roku.

Na kolejną Pielgrzymkę zapraszamy 5 grudnia 2020 roku.

Ks. Krzysztof Kralka SAC (archidiec. lubelska) poprowadził APEL JASNOGÓRSKI przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w czwartek 28 listopada. Nagranie Biura Prasowego Jasnej Góry.

Wypowiedzi dla Radia Jasna Góra:
ks. bp Arkadiusz Okroj
Edyta OV (diec. kielecka)
Bożena OV (diec. zielonogórsko-gorzowska)

Zakończenie Mszy Świętej celebrowanej przez o. bpa Jacka Kicińskiego CMF

medjugorie

28 sierpnia - 4 września 2019, Medjugorie,
pielgrzymka do Matki Bożej dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic. Pielgrzymkę poprowadził ks. bp Arkadiusz Okroj. Wzięły w niej udział 23 panie (18 dziewic i 5 kandydatek).
W trakcie pielgrzymki oprócz odwiedzania najważniejszych miejsc Medjugorie, przeżywaliśmy nasze rekolekcje stanowe. Ksiądz bp Arkadiusz Okrój przybliżał nam najważniejsze punkty instrukcji Ecclesia Sponsae Imago.

Trzebinia

23-25 sierpnia 2019, Trzebinia, Centrum Formacji Duchowej, ul. Głowackiego 3.
EUCHARYSTIA - cz. 2 - CELEBRACJA - rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic. Prowadził je ks. dr Stanisław Szczepaniec.
W rekolekcjach uczestniczyło 28 pań. 15 dziewic konsekrowanych: z archidiecezji gdańskiej (1), katowickiej (1), krakowskiej (11), lubelskiej (1) i diecezji tarnowskiej (1) oraz 13 kandydatek: z archidiecezji katowickiej (1), krakowskiej (4), poznańskiej (4), warszawskiej (1), i diecezji opolskiej (1) oraz warszawsko-praskiej (2).
krakow

6 lipca 2019, Kraków
DZIEŃ SKUPIENIA dla osób rozpoczynających przygotowanie do konsekracji dziewic. Poprowadził je ks. dr Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. Indywidualnych Form Życia konsekrowanego. Wzięlo w nim udział 5 pań z archidiec. krakowskiej i po jednej z diec. opolskiej i archidiec. poznańskiej.

lodz

28-30 czerwca 2019, Łódź, Dom Ojców Franciszkanów, ul. Krecia 37.
Rekolekcje Codzienność dziewicy konsekrowanej - "Gotowe jest serce moje" w Łodzi, zgromadziły 54 kobiety. Rekolekcje poprowadziły dziewice konsekrowane z Łodzi i o. Grzegorz Radomiak SJ. Było 18 pań z diec. łódzkiej (8 konsekrowanych i 10 kandydatek), 1 konsekrowana i 5 kandydatek z diec. łowickiej, po 2 dziewice konsekrowane z diec. ełckiej, elbląskiej i płockiej, 2 kandydatki z archidiec. katowickiej, 4 konsekrowane i 2 kandydatki z archidiec. krakowskiej, 1 dziewica konsekrowana z diec. łomżyńskiej, sandomierskiej i warmińskiej, 3 konsekrowane i 1 kandydatka z diec. pelplińskiej, 1 kandydatka z archidiec. poznańskiej, 1 dziewica konsekrowana i 1 kandydatka z diec. toruńskiej, 6 kandydatek z archidiec. warszawskiej.

lagiewniki

21-23 czerwca 2019, Kraków-Łagiewniki, Dom św. Siostry Faustyny Zgromadzenia Sióstr MB Miłosierdzia, ul. Siostry Faustyny 3.
DAR KONSEKRACJI - rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic.
Prowadził je ks. dr Stanisław Szczepaniec.
W rekolekcjach uczestniczyły dwie dziewice konsekrowane z Krakowa, 4 krakowskie kandydatki, 3 kandydatki z archidiec. warszawskiej, jedna z archidiec. katowickiej i jedna z diec. pelplińskiej, razem 11 pań.

gietrzwald

7-9 czerwca 2019, Gietrzwałd, Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny, ul. Klasztorna 2.
EUCHARYSTIA - cz. 1 - MISTERIUM - rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic.
Prowadzący: ks. dr Stanisław Szczepaniec.
W rekolekcjach uczestniczyło 16 pań - z diecezji elbląskiej (8), warmińskiej (6) i poznańskiej (2 osoby), 12 dziewic oraz 4 kandydatki.

niepokalanow

24-26 maja 2019, Niepokalanów, Dom Rekolekcyjny Ojców Franciszkanów.
DAR ZAŚLUBIN - rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic.
Prowadzący: ks. dr Stanisław Szczepaniec.
W rekolekcjach uczestniczyły 32 osoby, w tym 4 konsekrowane. Najliczniej udział wzięły panie z diecezji warszawskiej i krakowskiej.AO

2 marca 2019, Pelplin
Święcenia biskupie ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja
Transmisja w TV TRWAM