Strona Stanu Dziewic Konsekrowanych 

Dla konsekrowanych


Konsekracje

* * *


Wydarzenia

* * *


2020

2020

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

* * *


Strona pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski
ds. Indywidualnych Form Życia KonsekrowanegoW roku 2017 wydarzyło się:


Jasna Góra

30 listopada - 3 grudnia 2017, Częstochowa
REKOLEKCJE dla dziewic konsekrowanych "Abym była bardziej znana i kochana!", poprowadził ks. dr Wojciech Niemczewski, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej.
Odbyły się one w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wzięło w nich udział 35 osób z diecezji: bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, elbląskiej, gliwickiej, gnieźnieńskiej, kaliskiej, katowickiej, kieleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, pelplińskiej, płockiej, poznańskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej, siedleckiej, świdnickiej, tarnowskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, włocławskiej oraz z Białorusi.

Dla kandydatek rekolekcje "Namaszczone Duchem Świętym" poprowadził Ks. dr Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK. Konferencje wygłosiły też dziewice konsekrowane posługujące w Centrum Promocji IFŻK. Rekolekcje odbyły się w Domu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
Wzięło w nich udział 23 osoby z diecezji: częstochowskiej, drohiczyńskiej, elbląskiej, gliwickiej, katowickiej, krakowskiej, łódzkiej, opolskiej, pelplińskiej, płockiej, poznańskiej, radomskiej, sandomierskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej.

Ks. dr Wojciech Niemczewski poprowadził Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w czwartek 30 listopada.
2 grudnia 2017, Częstochowa
XII Pielgrzymka Stanu Dziewic, Stanu Wdów, Pustelnic I Pustelników Na Jasną Górę "NAMASZCZENI DUCHEM ŚWIĘTYM".

Podczas Pielgrzymki konferencję wygłosił JE o. bp Jacek Kiciński CMF, Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.
tekst konferencji
Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej koncelebrowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której homilię wygłosił Ks. dr Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK.
nagranie homilii w Radiu Jasna Góra
Ojciec Biskup spotkał się też z uczestnikami Pielgrzymki, odpowiadał na pytania i pobłogosławił na następny rok.

Na Pielgrzymkę dojechało jeszcze około 20 osób zainteresowanych stanem dziewic. W Pielgrzymce wzięło udział około 150 wdów, z których większość przeżywała również swoje rekolekcje.
informacja Biura Prasowego Jasnej Góry


krakow

12 listopada 2017, Kraków
DZIEŃ SKUPIENIA dla kandydatek rozpoczynających przygotowanie do konsekracji dziewic. Poprowadził je ks. dr Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. Indywidualnych Form Życia konsekrowanego.
Wzięło w nim udział 12 osób z archidiecezji krakowskiej (7), warszawskiej (3), katowickiej (1), kaliskiej (1).


wroclaw

wroclaw

30 września 2017, Wrocław
Sympozjum "NAMASZCZENI DUCHEM ŚWIĘTYM - Realizacja charyzmatu dziewictwa i wdowieństwa w kontekście programu duszpasterskiego 2017/2018"
Mszę Świętą w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela odprawił dla uczestników sympozjum i homilię wygłosił JE O. Bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.
Konferencje wygłosili:
--- Program duszpasterski jako drogowskaz formacyjny w życiu wdów konsekrowanych - ks. prof. PWT dr hab. Bogdan Giemza SDS (Wrocław).
--- Wybrane aspekty charyzmatu dziewictwa konsekrowanego w świetle pism św. Ambrożego, św. Hieronima i św. Augustyna - dr Dorota Wawrowska OV (WT UMK, Toruń).         tekst referatu

Ważnym punktem programu sympozjum było spotkanie w grupach stanowych, dające możliwość podzielenia się doświadczeniami i problemami związanymi z powołaniem do życia konsekrowanego w indywidualnej formie.

W sympozjum wzięło udział 130 osób: kilkunastu księży, 20 dziewic konsekrowanych, 52 wdowy konsekrowane oraz 36 kandydatek i osób zaintersowanych oboma stanami. Najwięcej osób przyjechało z archidiecezji wrocławskiej (24), poznańskiej (10), łódzkiej (9), diecezji opolskiej (8) oraz legnickiej, rzeszowskiej, świdnickiej i szczecińsko-kamieńskiej (po 7 osób). Obecne były też osoby z diecezji: częstochowskiej, elbląskiej, krakowskiej, warszawsko-praskiej, włocławskiej, kieleckiej, łowickiej, pelplińskiej, przemyskiej, warszawskiej, bydgoskiej, gnieźnieńskiej, kaliskiej, katowickiej, zielonogórsko-gorzowskiej, gliwickiej, tarnowskiej i toruńskiej.


wroclaw2017 wroclaw2017 wroclaw2017

notatka prasowaJG

18-20 sierpnia 2017, Trzebinia
Rekolekcje DAR ZAŚLUBIN odbyły się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini 18-20 sierpnia 2017. Uczestniczyło w nich 14 kandydatek i 11 dziewic konsekrowanych z diecezji: krakowskiej, opolskiej, bydgoskiej, katowickiej, sandomierskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz jedna dziewica konsekrowana z Anglii. Rekolekcje prowadził ks. dr Stanisław Szczepaniec.
Dla kandydatek przeżywających trzeci rok formacji zamykały one czas rozeznawania powołania, przeżywany tematycznie poprzez rozważanie w kolejnych latach: daru powołania – daru konsekracji – a w tym roku daru zaślubin. Dziewice konsekrowane przeżyły piękny czas zachwycenia się otrzymanym od Pana Jezusa darem.

fatima

17-21 sierpnia 2017, Szczecin
Rekolekcje odbyły się w Domu Pielgrzyma "Totus Tuus", przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Rekolekcje poprowadził w duchu "Totus Tuus" św. Ludwika de Montfort i św. Jana Pawla II Ojciec Misjonarz Montfortanin Mihovil Filipovic. Wzięło w nich udział 13 pań z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, toruńskiej, poznańskiej, łódzkiej, włocławskiej, szczecińskiej.

szczecin2017
fatima

17-23 lipca 2017, Fatima, Portugalia
Z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie odbyła się pielgrzymka dziewic konsekrowanych do Fatimy. W pielgrzymce wzięło udział 18 pań z 11 polskich diecezji, 2 z diecezji moskiewskiej i 2 z Anglii (Polki). Pielgrzymce przewodniczył JE Bp Kazimierz Gurda. Choć miejscem docelowym pielgrzymki była Fatima i miejsca związane z Dziećmi Fatimskimi - Aljustrel i Coimbra - to odwiedziłyśmy także miejsca ważne pod względem duchowym dla Portugalii: Santarem - miejsce Cudu Eucharystycznego z 1247 r. i Nazare, gdzie szlachcic portugalski doświadczył interwencji Maryi oraz miejsca związane z historią Portugalii, np. klasztor hieronimitów ufundowany w dziękczynieniu za pomyślną wyprawę Vasco da Gama do Indii.
Sobota, 22.07. była czasem spotkania z dziewicami konsekrowanymi z Portugalii i Hiszpanii, które w Fatimie przeżywały dni skupienia. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycił nas Arcybiskup Lizbony Manuel Clemente, który wygłosił do nas konferencję i homilię w czasie Mszy Świętej.

fatima2017 fatima2017 fatima2017 fatima2017
fatima2017 fatima2017 fatima2017 fatima2017


JG

9-11 czerwca 2017, Gietrzwałd
Rekolekcje "DAR KONSEKRACJI", które prowadził ks. Stanisław Szczepaniec, odbyły się w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w 140. rocznicę objawień.
uczestniczyło w nich 18 dziewic konsekrowanych i 10 pań przygotowujących się do konsekracji. Uczestniczki pochodziły z diecezji: częstochowskiej, ełckiej, elbląskiej, krakowskiej, łowickiej, poznańskiej, toruńskiej, warmińskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej.


Centrum

10 czerwca 2017, Zabawa
"Trzeba się sobie przypatrzeć" Jan Paweł II, 10.06.1987 r., Tarnów
Obchody
30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny odbyły się w Sanktuarium w Zabawie.
Dziewic konsekrowane z Łodzi pprowadziły drogę krzyżową.

Galeria zdjęć.JG

19-21 maja 2017, Częstochowa
Rekolekcje "DAR POWOŁANIA", które prowadził ks. Stanisław Szczepaniec, odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Częstochowie. Wzięło w nich udział 25 kandydatek i jedna dziewica konsekrowana. Panie przyjechały z całej Polski, z diecezji: drohiczyńskiej, elbląskiej, gliwickiej, katowickiej, krakowskiej, łowickiej, poznańskiej, warszawskiej i warszawsko-praskiej. Były to rekolekcje szczególnie dla kandydatek będących na początkowym etapie formacji przygotowania do konsekracji dziewic a także dla pań, które pragnęły na nowo przeżyć i odkryć fundamenty swojego powołania.


Centrum

Informujemy, że w wydawnictwie Alleluja ukazała się długo oczekiwana książka "Tożsamość i misja konsekrowanych dziewic, wdów i pustelników".

zapowiedź