Strona Stanu Dziewic Konsekrowanych 

Dla konsekrowanych


O nas...

Konsekracje

Wydarzenia

Zmarle

Dokumenty

Literatura

Linki

Kontakt


Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski
ds. IFŻK


CENTRUM PROMOCJI IFŻK NIE PROWADZI PROFILU NA FACEBOOKU

Zapraszamy na:

KONSEKRACJA DZIEWICYlogo

8-12 października 2025, Pielgrzymka do Rzymu
W związku z planowanym Jubileuszem Życia Konsekrowanego w Rzymie, już teraz Centrum Promocji IFŻK pragnie zaproponować wspólną pielgrzymkę dziewic konsekrowanych do Rzymu połączoną z odwiedzeniem ważnych i ciekawych miejsc w okolicach Rzymu. Przedstawiamy różne opcje naszej pielgrzymki. Prosimy osoby zainteresowane o wypełnienie formularza, byśmy mogli zarezerwować odpowiednią ilość noclegów i dobrze zorganizować nasz pobyt w Rzymie.    Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2024 r.

szczegółowe informacje
zgłoszenia na Pielgrzymkę
Łódź

21-23 czerwca 2024, Zduńska Wola
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic - Macierzyństwo duchowe, czyli o czułości kobiecego serca. Zapraszają dziewice konsekrowane i kandydatki z archidiecezji łódzkiej wraz z o. Grzegorzem Radomiakiem SJ.
Szczegóły i zapisy

antoninki

19-21 lipca 2024, Częstochowa
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic DAR POWOŁANIA, które odbędą się w w Domu Sióstr Antoninek (Częstochowa, ul. Kubiny 27a), a poprowadzi je ks. Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
Ks. Stanisław zachęca do przeżycia lub powtórzenia całego cyklu rekolekcji (powołanie-konsekracja-zaślubiny-macierzyństwo). W roku 2024 temat: "Dar powołania", a w następnych latach kolejne tematy.
program rekolekcji
Koszt zależy od rodzaju pokoju. Ilość miejsc jest ograniczona. Przydział pokoju zależy od kolejności zgłoszeń.
Zapisy tylko do 15 czerwca.

trzebinia

26-28 lipca 2024, Trzebinia
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic DAR DUCHOWEGO MACIERZYŃSTWA, które odbędą się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, a poprowadzi je ks. Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
program rekolekcji
Koszt zależy od rodzaju pokoju. Ilość miejsc jest ograniczona. Przydział pokoju zależy od kolejności zgłoszeń.
Zapisy tylko do 18 lipca.

Białogóra

4-7 sierpnia 2024, Białogóra (diec. pelplińska)
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych ŚWIĘCI - MISTRZOWIE DOBRYCH SPOTKAŃ, które odbędą się w położonym nad morzem Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Diecezji Pelplińskiej. Rekolekcje poprowadzi bp dr Arkadiusz Okroj, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
program rekolekcji     informacja
Ilość miejsc jest ograniczona. Przydział pokoju zależy od kolejności zgłoszeń.
Zapisy tylko do 15 czerwca.


JG

27-29 listopada, Częstochowa
- Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych
poprowadzi o. Jan Paweł Strumiłowski OCist.
- Rekolekcje dla kandydatek do stanu dziewic
poprowadzi ks. Piotr Kwiecień CM.

Rekolekcje rozpoczną się w środę o 10.00, a zakończą w piątek Mszą Świętą o 18.30, która rozpocznie XIX Pielgrzymkę Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 30 listopada.
Odbyło się:Mikoszewo

7-9 czerwca 2024, Mikoszewo (diec. elbląska)
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic DAR DUCHOWEGO MACIERZYŃSTWA. Odbyły się one w Domu Formacyjnym św. Wojciecha. Rekolekcje poprowadził ks. Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
W rekolekcjach uczestniczyło 18 pań, w tym 15 dziewic konsekrowanych. Uczestniczki przyjechały z diecezji: elbląskiej, warmińskiej, krakowskiej, opolskiej i częstochowskiej.

Wadowice

30 kwietnia - 5 maja 2024, Wadowice
Rekolekcje w milczeniu dla dziewic konsekrowanych prowadził prof. dr hab. Jerzy Gogola OCD. Odbyły się one w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Wzięło w nich udział 45 dziewic konsekrowanych i 6 kandydatek do stanu dziewic z 15 diecezji (krakowskiej, bielsko-żywieckiej, katowickiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, sandomierskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, opolskiej, rzeszowskiej, elbląskiej, częstochowskiej, drohiczyńskiej, poznańskiej i gliwickiej).
Kolejne takie rekolekcje w milczeniu odbędą się w majowy weekend 2025 r. i poprowadzi je o. dr Szymon Hiżycki OSB, Opat Tynieckich Benedyktynów.

Wadowice 2024 Wadowice 2024 Wadowice 2024 Wadowice 2024 Wadowice 2024

św. Józef Kalisz

św. Józef Kalisz

14 kwietnia 2024, Kalisz
Ogólnopolska Pielgrzymka stanu dziewic do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup kaliski Damian Bryl. Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego biskup kaliski odczytał akt zawierzenia dziewic konsekrowanych św. Józefowi. Konferencję „Św. Józef wzorem miłości oblubieńczej” wygłosił ks. Witold Morozowicz. O historii Sanktuarium opowiedział jego kustosz, ks. Prałat Jacek Plota, któremu szczególnie dziękujemy za gościnność i zaproszenie na kolejne pielgrzymki stanu dziewic do św. Józefa. W pielgrzymce uczestniczyło 13 dziewic konsekrowanych i 3 kandydatki. Panie przyjechały z diecezji: kaliskiej, poznańskiej, warszawsko-praskiej, częstochowskiej, warszawskiej, łódzkiej, świdnickiej, warszawskiej i wrocławskiej.

informacja
informacja Radia RodzinaSulejowek

8-10 marca 2024, Sulejówek (koło Warszawy)
Rekolekcje dla konsekrowanych dziewic, wdów i kandydatek MODLITWA SERCA w Mariańskim Domu Rekolekcyjnym w Sulejówku. Rekolekcje prowadził o. Wit Chlondowski OFM.
W rekolekcjach uczestniczyło 35 pań z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej i lubelskiej - 20 dziewic konsekrowanych, 9 kandydatek do stanu dziewic, 4 wdowy konsekrowane i 2 kandydatki do stanu wdów.
logo

1-4 lutego 2024, Rzym
W Rzymie odbyło się spotkanie osób konsekrowanych delegowanych z całego świata, które rozpoczęły przygotowania do Jubileuszu Konsekrowanych 2025, organizowane przez Dykasterię ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pod hasłem: Pielgrzymi nadziei, na drodze pokoju.

szczegółowe informacjeESI

Vademecum

ks. K. Konecki

ks. J. Ziemski

Centrum Promocji IFŻK zaprasza do lektury:

- Ecclesiae Sponsae Imago. Instrukcja na temat ordo virginum, 2019.

- VADEMECUM   Rozeznanie powołania i formacja w ordo virginum, 2023.

- Konsekracja dziewic w odnowie liturgicznej Soboru Watykańskiego II,
ks. Krzysztof Konecki, Włocławek 2021.

- Król pragnie twego piękna,
konferencje z Sympozjum o stanie dziewic, Katowice, 1-2.10.2021 r.

- Rady ewangeliczne na drodze do świętości w dziewictwie konsekrowanym,
materiały z Sympozjum poświęconego stanowi dziewic, Pelplin, 13.10.2018 r.

- Nupcjalny charakter sakramentu małżeństwa i konsekracji dziewic,
Studium analityczno-porównawcze,
ks. Jakub Ziemski, Toruń 2022.

W sprawie zakupu tych książek prosimy kontaktować się z Anną Marią OV - tel. 696 305 275 (sms z adresem pocztowym, na który ma być wysłana przesyłka)

LITERATURA


logo


W roku 2023 wydarzyło się:

informacja o wydarzeniach