Powrót na stronę główną


Wydarzenia

Konsekracje

Dokumenty

Historia

Zreby duchowosci

Modlitwy

Literatura

Linki

Kontakt

Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IFŻK


centrum

Słowo o. Wiesława Łyko OMI na czas obecnego Wielkiego Postu

"KRZYŻ i EUCHARYSTIA – zakryte, aby zajaśnieć".


* * *


JG

W dniu 17 grudnia 2019 – w samym sercu Adwentu, czasu oczekiwania na przyjście Pana – odeszła do wieczności śp. Lidia Cholewa (‘Lidka’). Prawdziwie była ‘niewiastą Adwentu’.
Pogrzeb odbędzie się w Szczecinie w dniu 20 grudnia o godz. 9.00.

Znak nadziei i życia

* * *

ODBYŁO SIĘ:


JG

JG

28 listopada - 1 grudnia 2019, Częstochowa
Coroczne rekolekcje stanu wdów, połączone z XIV Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę. Na Pielgrzymkę przybyło około 260 osób, w tym 108 wdów i jeden wdowiec konsekrowany oraz 32 kandydatki do tego stanu.
Rekolekcje rozpoczęły się w Kaplicy Cudownego Obrazu MB Mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Rekolekcje dla wdów konsekrowanych głosił o. Rafał Klimas OFM, diecezjalny asystent, pod hasłem: „Dać siebie Bogu na ofiarę jako wyraz rozumnej służby”.

szczegółowe informacje

Na kolejną Pielgrzymkę zapraszamy 4 grudnia 2020 roku.


* * *


Torun

13-14 września 2019, Toruń
Sympozjum dla stanu wdów "Tożsamość wdowy konsekrowanej".
W sympozjum uczestniczyło 170 osób, w tym dwóch biskupów, 13 księży, 136 wdów konsekrowanych i 19 kandydatek do tego stanu. Wdowy przyjechały z 29 diecezji polskich.

ks. prof. Bogdan Czupryn, WSD Płock, wprowadzenie w dyskusję podsumowującą Seminarium, Rola wdowy konsekrowanej w życiu parafii i diecezji.

szczegółowe informacje
relacja z sympozjum

Torun


* * *
JG

29 listopada - 2 grudnia 2018, Częstochowa
Coroczne rekolekcje:
dla wdów konsekrowanych "O pogłębioną zażyłość z Duchem Świętym!" prowadził o. Wiesław Łyko OMI, w tym roku z Polski i Białorusi w rekolekcjach uczestniczyło 68 osób konsekrowanych, w tym jeden wdowiec;
dla kandydatek do stanu wdów "Konsekrowane wdowieństwo szczególnym zaproszeniem do świętości" prowadził o. Rafał Klimas OFM z Rzeszowa, uczestniczyło w nich 29 wdów.

W czwartek, 29 listopada, ks. Arkadiusz Okroj wygłosił rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Rekolekcje połączone były z XIII Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę "W mocy Ducha Świętego", w której wzięło udział 120 wdów i wdowiec. Uczestnicy przyjechali z 26 diecezji polskich i z Białorusi. Konferencję wygłosił JE o. bp. Jacek Kiciński CMF (tekst konferencji wkrótce).
Homilię na Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu wygłosił ks. dr Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK. Po Mszy św. ks. Arkadiusz Okroj przedstawił pracę Podkomisji i omówił wydaną niedawno Instrukcję Ecclesia Sponsae Imago.
informacja Biura Prasowego Jasnej Góry
Po spotkaniu na Jasnej Górze odbyły się spotkania stanowe w miejscach, gdzie odbywały się rekolekcje, tj. u sióstr Urszulanek na ul. Maja 2/4.

Na kolejną Pielgrzymkę zapraszamy 30 listopada 2019 roku.


* * *6-12 września 2018, Rzym
Międzynarodowa pielgrzymka wdów konsekrowanych. Na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem przybyło ok. 90 wdów konsekrowanychz całego świata.

Słowo Ojca Świętego do wdów


* * *

wozniaków

15-17 czerwca 2018, Kutno-Woźniaków
IV Ogólnopolskie Warsztaty formacyjno-rekolekcyjne Ordo Viduarum
"Otrzymaliśmy Ducha Świętego!"
WIARA - WIERNOŚĆ - WIARYGODNOŚĆ

Duch Święty w życiu osoby konsekrowanej - dynamika konsekracji życia ze szczególnym uwzględnieniem konsekrowanego wdowieństwa.
W spotkaniu wzięło udział około 37 osób z różnych diecezji całego kraju. Asystencję duszpasterską zapewnił O. Wiesław Łyko OMI. Gościem warsztatów był Ks. Prof. Ireneusz Mroczkowski z Płocka.

szczegółowe informacje
* * *


Omówienie Stanu Wdów w diecezjach polskich
(Ordo Viduarum OVd)


Stan Wdów w Polsce