Powrót na stronę główną


O nas

Wydarzenia

Konsekracje

Dokumenty

Historia

Zreby duchowosci

Modlitwy

Literatura

Linki

Kontakt

Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IFŻK



Powiększyło się grono wdów konsekrowanych

Archidiecezja krakowska ma kolejne konsekrowane wdowy i pierwszego wdowca.

W dniu 16 października 2023 r., w kościele św. Marka w Krakowie do stanu ordo viduarum, przyjęto trzy nowe osoby: dwie wdowy - Dorotę i Marię oraz jednego wdowca (pierwszego w archidiecezji) - Tadeusza, który na tę uroczystość przyjechał prosto ze szpitala. Aktu konsekracji dokonał bp Robert Chrząszcz, który w homilii nawiązał do wdowieństwa św. Jadwigi Śląskiej, ponieważ w tym dniu przypadało jej wspomnienie.

My wdowy konsekrowane, otoczyłyśmy nasze siostry i brata, swoją modlitwą podczas tej uroczystej Eucharystii. Wraz z nami uczestniczyli: opiekun duchowy ks. Kazimierz Skwierawski, księża z rodzinnych parafii, rodzina i przyjaciele. Wszystko odbyło się w podniosłej i radosnej atmosferze, która udzieliła się wszystkim zebranym uczestnikom tego niezwykłego, całkowitego aktu oddania.

Mówiąc Jezusowi "tak" nie należymy już do siebie, czy żyjąc, czy umierając należymy do naszego Pana i Zbawiciela, On jest naszym skarbem, a my Jego własnością. Jeżeli człowiek dobrowolnie się konsekruje, to znaczy, że chce żyć całkowicie oddany Bogu i podjąć drogę radykalnego naśladowania Chrystusa.

W stanie wdów archidiecezji krakowskiej żyje obecnie 28 wdów i 1 wdowiec.

Krakow 2023