Dla konsekrowanych


O nas...

Wydarzenia

Dokumenty

Literatura

Linki

Kontakt


Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski
ds. IFŻKZapraszamy na:gliwice

3-5 listopada 2017, Gliwice
Centrum Kształcenia i Dialogu „THEOTOKOS” zaprasza dziewice konsekrowane (tylko) na sesję formacyjną "Dziewictwo to dziwactwo?".

Kobietom, które podjęły życie w tej formie życia konsekrowanego proponujemy dwa dni modlitwy i ucieszenia się darem takiego powołania, i podzielenia się między sobą doświadczeniem własnej drogi.

Rozpoczęcie Mszą Świętą o 18.00 w Kościele MB Kochawińskiej, zakończenie w niedzielę ok 13.00.
Koszt z noclegiem 220 zł, bez noclegu 70 zł + 15 zł obiad.
Zgłoszenia za pośrednictwem poczty mailowej:     ckid.theotokos@gmail.com
lub telefonicznie:    797-907-741

krakow

12 listopada 2017, Kraków
DZIEŃ SKUPIENIA dla kandydatek rozpoczynających przygotowanie do konsekracji dziewic. Poprowadzi je ks. dr Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. Indywidualnych Form Życia konsekrowanego.
Dzień skupienia rozpocznie się w sali "Kordelianum" (ul. św. Marka 10) o godz. 10.00. Zakończy się o 13.30. Uczestnictwo nie łączy się z kosztami.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: antolka.ov@gmail.com

szczegółowy programJG

30 listopada - 3 grudnia 2017, Częstochowa
Podkomisja KEP ds. IFŻK zaprasza na coroczne rekolekcje dla dziewic konsekrowanych "W szkole Maryi", które poprowadzi ks. Wojciech Niemczewski (diec. pelplińska).
Rekolekcje dla kandydatek do stanu dziewic poprowadzi ks. Arkadiusz Okroj z ekipą dziewic konsekrowanych.
Rekolekcje będą połączone z XII Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 2 grudnia.

Zapisy na rekolekcje wkrótce.

Odbyło się:
wroclaw

wroclaw

30 września 2017, Wrocław
Sympozjum "NAMASZCZENI DUCHEM ŚWIĘTYM - Realizacja charyzmatu dziewictwa i wdowieństwa w kontekście programu duszpasterskiego 2017/2018"
Mszę Świętą w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela odprawił dla uczestników sympozjum i homilię wygłosił JE O. Bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
Konferencje wygłosili (teksty konferencji zamieścimy wkrótce):
--- Program duszpasterski jako drogowskaz formacyjny w życiu wdów konsekrowanych - ks. prof. PWT dr hab. Bogdan Giemza SDS (Wrocław).
--- Wybrane aspekty charyzmatu dziewictwa konsekrowanego w świetle pism św. Ambrożego, św. Hieronima i św. Augustyna - dr Dorota Wawrowska OV (WT UMK, Toruń).
Ważnym punktem programu sympozjum było spotkanie w grupach stanowych, dające możliwość podzielenia się doświadczeniami i problemami związanymi z powołaniem do życia konsekrowanego w indywidualnej formie.

W sympozjum wzięło udział 130 osób: kilkunastu księży, 20 dziewic konsekrowanych, 52 wdowy konsekrowane oraz 36 kandydatek i osób zaintersowanych oboma stanami. Najwięcej osób przyjechało z archidiecezji wrocławskiej (24), poznańskiej (10), łódzkiej (9), diecezji opolskiej (8) oraz legnickiej, rzeszowskiej, świdnickiej i szczecińsko-kamieńskiej (po 7 osób). Obecne były też osoby z diecezji: częstochowskiej, elbląskiej, krakowskiej, warszawsko-praskiej, włocławskiej, kieleckiej, łowickiej, pelplińskiej, przemyskiej, warszawskiej, bydgoskiej, gnieźnieńskiej, kaliskiej, katowickiej, zielonogórsko-gorzowskiej, gliwickiej, tarnowskiej i toruńskiej.


wroclaw2017 wroclaw2017 wroclaw2017

notatka prasowa
JG

18-20 sierpnia 2017, Trzebinia
Rekolekcje DAR ZAŚLUBIN odbyły się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini 18-20 sierpnia 2017. Uczestniczyło w nich 14 kandydatek i 11 dziewic konsekrowanych z diecezji: krakowskiej, opolskiej, bydgoskiej, katowickiej, sandomierskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, zielonogórsko-gorzowskiej oraz jedna dziewica konsekrowana z Anglii. Rekolekcje prowadził ks. dr Stanisław Szczepaniec.
Dla kandydatek przeżywających trzeci rok formacji zamykały one czas rozeznawania powołania, przeżywany tematycznie poprzez rozważanie w kolejnych latach: daru powołania – daru konsekracji – a w tym roku daru zaślubin. Dziewice konsekrowane przeżyły piękny czas zachwycenia się otrzymanym od Pana Jezusa darem.

fatima

17-21 sierpnia 2017, Szczecin
Rekolekcje odbyły się w Domu Pielgrzyma "Totus Tuus", przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Rekolekcje poprowadził w duchu "Totus Tuus" św. Ludwika de Montfort i św. Jana Pawla II Ojciec Misjonarz Montfortanin Mihovil Filipovic. Wzięło w nich udział 13 pań z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, toruńskiej, poznańskiej, łódzkiej, włocławskiej, szczecińskiej.

szczecin2017
fatima

17-23 lipca 2017, Fatima, Portugalia
Z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie odbyła się pielgrzymka dziewic konsekrowanych do Fatimy. W pielgrzymce wzięło udział 18 pań z 11 polskich diecezji, 2 z diecezji moskiewskiej i 2 z Anglii (Polki). Pielgrzymce przewodniczył JE Bp Kazimierz Gurda. Choć miejscem docelowym pielgrzymki była Fatima i miejsca związane z Dziećmi Fatimskimi - Aljustrel i Coimbra - to odwiedziłyśmy także miejsca ważne pod względem duchowym dla Portugalii: Santarem - miejsce Cudu Eucharystycznego z 1247 r. i Nazare, gdzie szlachcic portugalski doświadczył interwencji Maryi oraz miejsca związane z historią Portugalii, np. klasztor hieronimitów ufundowany w dziękczynieniu za pomyślną wyprawę Vasco da Gama do Indii.
Sobota, 22.07. była czasem spotkania z dziewicami konsekrowanymi z Portugalii i Hiszpanii, które w Fatimie przeżywały dni skupienia. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycił nas Arcybiskup Lizbony Manuel Clemente, który wygłosił do nas konferencję i homilię w czasie Mszy Świętej.

fatima2017 fatima2017 fatima2017 fatima2017
fatima2017 fatima2017 fatima2017 fatima2017


JG

19-21 maja 2017, Częstochowa
Rekolekcje "DAR POWOŁANIA", które prowadził ks. Stanisław Szczepaniec, odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Częstochowie. Wzięło w nich udział 25 kandydatek i jedna dziewica konsekrowana. Panie przyjechały z całej Polski, z diecezji: drohiczyńskiej, elbląskiej, gliwickiej, katowickiej, krakowskiej, łowickiej, poznańskiej, warszawskiej i warszawsko-praskiej. Były to rekolekcje szczególnie dla kandydatek będących na początkowym etapie formacji przygotowania do konsekracji dziewic a także dla pań, które pragnęły na nowo przeżyć i odkryć fundamenty swojego powołania.
JG

9-11 czerwca 2017, Gietrzwałd
Rekolekcje "DAR KONSEKRACJI", które prowadził ks. Stanisław Szczepaniec, odbyły się w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w 140. rocznicę objawień.
uczestniczyło w nich 18 dziewic konsekrowanych i 10 pań przygotowujących się do konsekracji. Uczestniczki pochodziły z diecezji: częstochowskiej, ełckiej, elbląskiej, krakowskiej, łowickiej, poznańskiej, toruńskiej, warmińskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej.Centrum

10 czerwca 2017, Zabawa
"Trzeba się sobie przypatrzeć" Jan Paweł II, 10.06.1987 r., Tarnów
Obchody
30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny odbyły się w Sanktuarium w Zabawie.
Dziewic konsekrowane z Łodzi pprowadziły drogę krzyżową.

Galeria zdjęć.Centrum

Informujemy, że w wydawnictwie Alleluja ukazała się długo oczekiwana książka "Tożsamość i misja konsekrowanych dziewic, wdów i pustelników".

zapowiedź